HAKKIMIZDA

DeuBimer-360-220pxDokuz Eylül Üniversitesi’ne bağlı Dokuz Eylül Üniversitesi Bölgesel Kalkınma ve İşletme Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (DEÜBİMER) 18/02/1982 gün ve 17609 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Üniversitelerde Akademik Teşkilat Yönetmeliğinin 1/5/1982 gün ve 17681 sayılı Resmi gazete ile değişik Ek Madde 1’e göre 1987 yılında kurulmuş bir araştırma ve uygulama birimidir.

Bölgesel Kalkınma Çalışmaları ve İşletme Bilimleri ile doğrudan veya dolaylı olarak ilgisi bulunan alanlarda bilimsel çalışmalar yapmak, bu çalışmaların sonuçlarını ve bu alanlardaki birikimleri ilgili yerli ve yabancı kuruluşlara aktararak bu kuruluşların gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla 1987 yılında kurulan merkezimiz kurulduğu yıldan itibaren bölgemizin saygın kurumlarıyla   işbirlikleri yapmış, ortak projeler  yürütmüştür. Kurulduğu yıldan itibaren bölgemizde bir çok özel ve kamu kurumuna danışmanlık hizmeti sağlayarak bu kurumların gelişmesinde önemli katkıları bulunmuştur. Merkezimizin yürüttüğü eğitim ve sertifika programlarından da bölgemizde birçok kurumun yararlanmasına olanak sağlanmıştır.

16 Temmuz 1987 tarihli Dokuz Eylül Üniversitesi Bölgesel Kalkınma ve İşletme Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetmeliği

TAM SAYFA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.